اهمیت داشتن یک شبکه پایدار

اهمیت داشتن یک شبکه پایدار

اهمیت داشتن یک شبکه پایدار

امروزه گام اول در تاسیس یک سازمان تهیه زیرساخت و بستر فناوری اطلاعات می باشد.تمامی پرسنل سازمان جهت ارتباط با یکدیگر نیازمند دسترسی به سیستم می باشند،حال آنکه هریک از این افراد نیازمند یک ایمیل و همچنین یک فضای اشتراکی هستند تا بتوانند با افراد داخل و خارج از سازمان ارتباط برقرارکنند.بنابراین درگام اول ما نیازمند یک ارتباط هستیم.
حال تصورکنید هریک از پرسنل اطلاعات مربوط به فرآِیندکاری خودرا وابسته به سمت شغلی خود درون سیستم خود ذخیره سازی می کنند.سیستم های کامپیوتری وابسته به عوامل متعددی نظیر نوسانات الکتریکی و… ممکن است آسیب پذیر باشند و درصورتی که این اطلاعات در یک فضای امن نگهداری نشوند،امکان از دست رفتن آن ها بسیار زیاد می باشد.
فضای امنی که بتواند تمامی اطلاعات را به درستی و با کمترین درصد از بین رفتن اطلاعات نگهداری کند از ملزومات یک شبکه کامپیوتری است.
اطلاعات در سیستم های عادی برروی یک هارد ذخیره میشوند و درصورتی که هریک از این هارد ها،به هرعلت از جمله نوسانات الکتریکی ، آبخوردگی و یا حتی ضربه فیزیکی آسیب بینند امکان بازگشت اطلاعات نیست و تصورکنید با از بین رفتن اطلاعات یک نفر از پرسنل عملا نتیجه ماه ها یا حتی سال ها فعالیت آن شخص از بین خواهد رفت.
اما سرورها دارای چندین هارد با تکنولوژوی ذخیره سازی کاملا متفاوت هستند که در صورت از بین رفتن و یا از دسترس خارج شدن یکی از هاردها اطلاعات به شکل موازی برروی بقیه هاردها موجود هستند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام Telegram
فعال کردن “Hybrid Sleep” و کاربرد آن در ویندوز 10
روش دانلود فایل appx از فروشگاه ویندوز 10
ارسال پیامک از طریق کورتانا (کامپیوتر) در ویندوز 10
اسکن اسناد در اندروید و تبدیل آنها به فایل PDF
ترفند بستن تمامی برنامه های هنگ کرده