چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10

ویندوز 10 برای ما قابلیت های جدیدی را آورده است و همچنین قابلیت هایی که قبلاً وجود داشت را بهبود بخشیده است . اینطور که گفته می شود که چند مشکل رایج هم همراه این ویندوز وجود دارد . یکی از آنها این است که بلوتوث به صورت درستی که باید کار کند کار نمی کند . اگر شما هم با مشکلاتی در مورد بلوتوث روبرو شده اید ما برای شما چندی راه حل داریم که شما می توانید آنها را امتحان کنید تا مشکلتان را رفع کنید .

آیا سرویس بلوتوث در حال اجرا می باشد ؟
یکی از شایع ترین دلایل که بلوتوث به درستی کار نمی کند این است که سرویس پشتیبانی بلوتوث در پس زمینه در حال اجرا نمی باشد . برای چک کردن این وضعیت دکمه های “Win + R” را هم زمان با هم فشار دهید در باکسی که باز شد services.msc را تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 2

عمل بالا پنجره Services tool را باز می کند . در اینجا سرویس “Bluetooth Support Service” را پیدا کرده و ببینید که آیا در حال اجرا می باشد . اگر این سرویس در حال اجرا می باشد شما باید کلمه “Running” را در زیر قسمت آن ببینید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 3

و اگر در حال اجرا نمی باشد ، بر روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه “Start” را برای اجرای آن انتخاب کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 4

و اگر خواستید می توانید سرویس مورد نظر را به صورت خودکار در آورده تا هر زمان که ویندوز بالا آمد آن سرویس فعال شود . برای اینکار بر روی سرویس مورد نظر راست کلیک کرده و سپس گزینه “Properties” را انتخاب کنید .
در پنجره “Properties” گزینه “Automatic” را از قسمت پایین منو انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه “OK” کلیک کرده تا تغییرات ذخیره شود .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 5

حذف کردن و اضافه کردن دستگاه بلوتوث را در لیست دستگاه ها امتحان کنید
اگر شما قادر به روشن کردن بلوتوث می شوید اما نمی توانید به دستگاه مورد نظرتان وصل شوید ، پس بهتر است دوباره جفت شدن (re-pairing) دستگاه تان را امتحان کنید . بعضی مواقع دوباره جفت شدن دستگاه مشکلات زیادی را حل می کند .
برای اینکار ، control panel را از طریق جستجو در منو استارت باز کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 6

زمانی که پنجره control panel باز شد ، گزینه “Devices and Printers” را پیدا کنید و آن را باز کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 7

عمل بالا باعث نشان دادن لیستی از دستگاه های متصل به رایانه را نشان می دهد . دستگاه بلوتوث تان را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه “Remove Device” را انتخاب کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 8

بعد از حذف کردن دستگاه از داخل لیست ، دستگاه را از طریق کلیک کردن بر روی گزینه “Add Device” که در قسمت بالای نوار می باشد جفت (pair) کنید . فقط به دستورالعملی که بر روی صفحه ظاهر می شود عمل کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 9

به دستگاه های دارای بلوتوث اجازه دهید تا رایانه شما را پیدا کنند
گاهی اوقات ، حتی زمانی که قابلیت بلوتوث در رایانه شما به درستی کار می کند ، شما ممکن است قادر به پیدا کردن رایانه تان از طریق اسکن کردن توسط دستگاه های دیگر نباشید (اسکن کردن برای ارتباط با بلوتوث رایانه) . این مشکل به این دلیل می باشد که شما باید به صورت دستی اجازه دهید تا دیگر دستگاه ها رایانه شما را پیدا کنند .

برای انجام اینکار ، رایانه خود را در پنجره Devices and Printers پیدا کنید ( این پنجره را می توانید از قسمت control panel پیدا کنید ) ، بر روی رایانه خود راست کلیک کرده و گزینه “Bluetooth Settings” را انتخاب کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 10

زمانی که پنجره Bluetooth Settings باز شد ، تیک گزینه “Allow Bluetooth devices to find this PC” را بزنید و سپس برای ذخیره کردن تغییرات بر روی دکمه “OK” کلیک کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 11

به روز رسانی ، بازگشت به عقب و نصب مجدد درایور بلوتوث
نه در بیشتر مواقع مقصر اصلی در پشت مشکلات کار نکردن بلوتوث به روز نسودن یا خراب بودن درایور بلوتوث می باشد . همیشه ایده خوبی می باشد که درایور بلوتوثی که از سایت شرکت سازنده دستگاه بلوتوث دانلود کرده اید را به روز نگاه داشته یا به درایور قبلی گردانید یا به طور کل به نصب مجدد آن بپردازید .

شما به راحتی می توانید درایور مورد نظرتان را از طریق Device Manager به روز نگاه داشته یا آن را به نسخه قبل باز گردانید و یا حتی آن را حذف کنید . برای شروع ، “Device Manager” را از طریق منو استارت جستجو کرده و آن را باز کنید .
در اینجا بر روی قسمت دستگاه بلوتوث تان راست کلیک کرده و گزینه “Properties” را انتخاب کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 13

در پنجره Properties به زبانه “Driver” بروید . در اینجا شما به راحتی با کلیک کردن بر روی دکمه های مربوط می توانید درایور مورد نظرتان را ” بازگشت به نسخه قبل /حذف/به روز” کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 13

رفع مشکل سخت افزار (Windows Hardware Troubleshooter) را امتحان کنید
اگر تمام راه حل هایی که در بالا ذکر کردیم برای حل مشکل شما مؤثر نبود ، به عنوان آخرین راه چاره می توانید برنامه داخلی ویندوز به نام Windows Hardware Troubleshooter را امتحان کنید . برای انجام اینکار ، “Troubleshooter” را از منو استارت جستجو کرده وآن را باز کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 14

حال ، بر روی لینک “Hardware and Sound” کلیک کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 15

عمل بالا طیف گسترده ای از گزینه ها را به شما نشان می دهد . در اینجا گزینه “Hardware and Devices” را انتخاب کرده و طبق دستورالعملی که بر روی صفحه نمایش داده می شود عمل کنید .

چگونگی رفع مشکل کار نکردن بلوتوث در ویندوز 10 16

اگر مشکل شما کوچک باشد ، ویندوز تلاش می کند که آن را برطرف کند ، اما اگر مشکل کوچک نباشد شما ممکن است بخواهید برای بررسی بیشتر به تنظیمات بیشتری که ویندوز در اختیارتان می گذارد سر بزنید .

 

*برای ارتباط و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید*

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام Telegram
فعال کردن “Hybrid Sleep” و کاربرد آن در ویندوز 10
روش دانلود فایل appx از فروشگاه ویندوز 10
ارسال پیامک از طریق کورتانا (کامپیوتر) در ویندوز 10
اسکن اسناد در اندروید و تبدیل آنها به فایل PDF
ترفند بستن تمامی برنامه های هنگ کرده