5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

هنگامی که شما به ویرایشگرهای گرافیکی فکر می کنید ، اولین برنامه ای که به یاد آن می افتید فوتوشاپ است ( یا برنامه GIMP البته اگر کاربر لینوکس باشید ) در هر صورت هر دو برنامه فوتوشاپ یا GIMP برای ویرایش عکس ها و ایجاد تصاویر Raster بسیار عالی می باشند . تصاویر Raster  مانند PNG یا JPG در بسیاری از موارد خوب هستند ، اما اغلب موارد شما احتیاج به یک فورمت مقایس پذیر دارید .

و این دقیقاً زمانی است که شما به یاد تصاویر وکتور می افتید . در حالی که فوتوشاپ و GIMP می توانند برخی کارهای ساده را با فورمت وکتور انجام بدهند ، اما برای ویرایش وکتور های گرافیکی درست نشده اند . شما به یک برنامه جداگانه احتیاج دارید . در اینجا ما به شما 5 تا از بهترین برنامه های رایگان برای ویرایش تصاویر وکتور را معرفی می کنیم که بهتر است آنها را امتحان کنید . این ویرایشگرها  هم مبتنی بر وب (web apps) یا چند پلتفرم (cross platform) هستند ، به این معنی که شما می توانید درهر جایی که به آنها احتیاج داشتید آنها را اجرا کنید .

 

1 . Inkscape

 

1 5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

 

بیایید با بهترین ویرایشگر چند پلتفرم (cross platform) کارمان را آغاز کنیم . این یک برنامه رایگان منبع باز (open source) است با یک سری از قابلیت های فوق العاده . Inkscape توسط خیلی از طراحان حرفه ای استفاده می شود . این برنامه یک ویرایشگر برداری کامل (full-fledged) دسکتاپ برای ویندوز ، لینوکس و سیستم عامل MAC می باشد . شما می توانید از آن برای درست کردن وکتور و انجام انواع دستکاری بر روی وکتور (fill, stroke, render, transform, group, use layers ) استفاده کرده و همچنین به آن متن اضافه کرده و عکس های وکتوری خود را با فورمت bitmap و .. درست کنید . شما همچنین می توانید از Inkscape برای ویرایش بعضی از فورمت های raster مانند PNG استفاده کنید .اگر شما احتیاج به یک ویرایشگر وکتور دسکتاپ دارید ، من فکر می کنم این بهترین انتخاب از میان تعداد زیادی برنامه های رایگان ِ ویرایشگر وکتور می باشد .

 

2. RollApp

 

2 5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

 

اگر از برنامه Inkscape خوشتان آمده اما نمی خواهید آن را بر روی رایانه خود نصب کنید ، شما می توانید برنامه RollApp را امتحان کنید . RollApp یک نسخه آنلاین از برنامه Inkscape می باشد ، و تمام چیزی که شما احتیاج دارید یک مرورگر است . تمام قابلیت های برنامه Inkscape را در خود دارد ضمن اینکه با برنامه های Dropbox, Google Drive, One Drive و تعداد دیگری از برنامه های ذخیره ابری یکپارچه شده است . با این حال اگر شما با فایل های سایز بزرگ کار می کنید یا از اتصال دائم خود به اینترنت مطمئن نیستید ، شاید شما قادر نباشید به صورت راحت با آن بر روی دسکتاپ خود کار کنید و این مشکل ممکن است در مورد برنامه های مشابه که به صورت آنلاین کار میکنند صدق کند .

 

3. Vectr

 

3 5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

 

Vectr دارای تمام قابلیت ها و پردازش های Inkscape  یا  RollAppنمی باشد ، اما ویرایشگر خوبی است و شما می توانید تقریباً آن را برای هر کاری که مربوط به وکتور باشد استفاده کنید . در واقع این برنامه برای کسانی که در ویرایش کردن تازه کار هستند بسیار مناسب می باشد  و شما می توانید از این برنامه برای ایجاد تصاویر و ویرایش کردن های معمولی و پایه بر روی آنها استفاده کنید ، مانند اضافه کردن لایه ، سایه ، لبه و متن  .

Vectr یک ویرایشگر بسیار سریع آنلاین می باشد . ( البته اگر اتصال و سرعت اینترنت شما خوب باشد) اما اگر می خواهید از آن به صورت آفلاین استفاده کنید ، می توانید نسخه مربوط به سیستم عامل خود را ( مانند ویندوز ، لینوکس ،  Chromebook و MAC ) را دانلود کرده  وآن را در سیستم خود نصب کنید .

 

4. LibreOffice Draw

 

4 5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

 

LibreOffice Draw یک ویرایشگر خوب برای لینوکس ، ویندوز و MAC می باشد . ارزش امتحان کردن را دارد ، مخصوصا اگر شما در حال حاضر مشغول استفاده از LibreOffice suite نیز باشید . شما می توانید از این برنامه برای ساختن وکتور از ابتدا یا تغییر آن استفاده کنید . یکی از استفاده های خوب از LibreOffice Draw برای طراحی های فنی ، فلوچارت و نمودار می باشد زیرا دارای ابزارهای مناسب برای انجام کارهایی که ذکر کردم می باشد . برای کارهای پیچیده گرافیکی و ویرایشی من شخصاً Inkscape را ترجیح می دهم .

 

5. Fatpaint

 

5 5 تا از بهترین ویرایشگرهای گرافیکی رایگان برای ایجاد وکتور

 

برنامه Fatpaint تنها یک ویرایشگر نیست شما می توانید از آن برای ویرایش کردن تصاویر raster نیز استفاده کنید . این یک برنامه مبتنی بر وب می باشد و شما برای استفاده از آن تنها احتیاج به یک مرورگر دارید . این برنامه برای ساختن لوگو و وکتورهای کوچک گرافیکی بسیار مناسب می باشد . قابلیت های زیادی ندارد اما برای ویرایش کردن های سریع و کوچک بسیار مفید است .شما می توانید از آن برای ساختن وکتور ، ویرایش آنها دستکاری مسیرها ، اضافه کردن متن و … استفاده کنید . یکی از ویژگی های خاص آن توانایی دستکاریِ متن های سه بعدی (3D) می باشد .

 

تمام این پنج ویرایشگر وکتور بسیار خوب می باشند ، اما همه اینها بستگی به این دارد که شما برای چه نیازی آنها را می خواهید .اگر قابلیت های زیاد می خواهید ، Inkscape را امتحان کنید . اگر ویرایش های سریع می خواهید برنامه های ویرایشگر مبتنی بر وب مورد استفاده شما هستند .

 

در صورت بروز مشکل شما مخاطبان عزیز می توانید در تمامی ساعت شبانه روز و حتی ایام تعطیل با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و مشکلات نرم افزاری خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما قادر خواهند بود تا از راه دور و در کمترین زمان ممکن مشکلات نرم افزاری شما را رفع نمایند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام Telegram
فعال کردن “Hybrid Sleep” و کاربرد آن در ویندوز 10
روش دانلود فایل appx از فروشگاه ویندوز 10
ارسال پیامک از طریق کورتانا (کامپیوتر) در ویندوز 10
اسکن اسناد در اندروید و تبدیل آنها به فایل PDF
ترفند بستن تمامی برنامه های هنگ کرده