5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

گوگل کروم در مقابل حریم خصوصی کاربران کمی متزلزل می باشد . کارشناسان IT بر این باور هستند که کروم وب سایت های مشاهده شده را ردیابی می کند ، اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری کرده سپس با استفاده از این دو قابلیت تبلیغات هدفمند خود را پایه ریزی کرده و نمایش می دهد . البته برای آن دسته از کاربرانی که حریم خصوصی برایشان مهم است نیز تنظیماتی قرار داده است که می توانند با فعال کردن آن ، از اطلاعات حریم خصوصی در مرورگر حفاظت کنند .همین تنظیمات در مرورگر ادعای کارشناسان IT را ثابت می کند.  در ادامه 5روش توضیح داده می شود با من همراه باشید .

 

البته گوگل در بخش پشتیبانی خود نیز به این نکته اشاره کرده است که می توانید متن مقدمه آن را در قسمت زیر بخوانید :

 

نحوه استفاده Google از کوکی‌ها در تبلیغات

 

کوکی‌ها کمک می‌کنند تا تبلیغات مؤثرتر باشند. بدون کوکی‌ها، برای تبلیغ‌کنندگان دشوار‌تر است به مخاطبین خود دسترسی پیدا کنند یا بدانند چند تبلیغی نشان داده شده و چند کلیک دریافت کرده‌اند.

 

بسیاری از وب‌سایت‌ها مانند سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها، با Google شریک شده‌اند تا تبلیغات را به بازدیدکنندگان خود نشان دهند. جهت همکاری با شرکای خود، ممکن است از کوکی‌ها به چند هدف استفاده کنیم مانند جلوگیری از مشاهده تبلیغ تکراری، شناسایی و توقف کلیک کلاه‌برداری و نمایش تبلیغاتی که احتمالاً مرتبط‌تر هستند (مانند تبلیغات مبتنی بر وب‌سایت‌هایی که بازدید کرده‌اید).

 

سابقه‌ای را از آگهی‌هایی که ارائه می‌دهیم در گزارشاتمان ذخیره می‌کنیم. این گزارش‌های سرور معمولاً شامل درخواست وب، آدرس IP، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و زمان درخواست شما و یک یا چند کوکی که احتمالاً مرورگر شما را به طور اختصاصی مشخص می‌کند، می‌شوند. ما این اطلاعات را به چند دلیل ذخیره می‌کنیم، که مهم‌ترین آنها، بهبود سرویس‌ها و حفظ امنیت سیستم‌هایمان می‌باشند. این داده‌های گزارش را با حذف جزئی از آدرس IP (بعد از ۹ ماه) و اطلاعات کوکی (بعد از ۱۸ ماه) گمنام می‌کنیم.

 

1. خاموش کردن موقعیت مکانی

 

ردیابی موقعیت مکانی در هر لحظه و هر زمانی در صورت فعال بودن از طرف گوگل انجام می شود .بدون اطلاع بسیاری از مردم ، این ویژگی به معنای واقعی کلمه هر کجا که شما بروید و تغییر مکان داشته باشید در موقعیت یاب گوگل نمایش داده می شوید . این قابلیت دارای نکات مثبتی هم هست ، مثل زمانی که تلفن همراه شما به سرقت رفته یا گم شده باشد .

 

برای غیر فعال کردن این قابلیت ابتدا بر روی گزینه My Account در گوگل کلیک کنید . بالای صفحه سمت راست .

 

1 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

سپس بر روی گزینه های زیر کلیک کنید “Personal info & privacy -> My Activity -> Activity Controls,”

 

2 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

3 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

4 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

حالا کافیست بر روی کلید Location History کلیک کنید . سپس یک پنجره فعال میشود . با انتخاب گزینه PAUSE این قابلیت غیر فعال میشود.

5 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

6 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

2. تغییر تنظیمات موتور جستجو به گزینه “غیر ردیابی /  Non-Tracking ” اطلاعات

 

تا به حال از موتور جستجوی DuckDuckGo استفاده کرده اید ؟ به محض وارد شدن به این موتور جستجوی سه جمله برای شما نمایش داده می شود.

داک‌داک‌گو را موتور جستجوی پیش فرض خود بگذارید

1ما اطلاعات شخصی شما را ذخیره نمی‌کنیم.
2ما آگهی‌ها شما را دنبال نمی‌کنیم.
3ما رد شما را نمی‌گیریم، حتی در حالت خصوصی مرورگر

به صورت پیش فرض گوگل کلمات یا جمله ای که شما در کادر جستجوی موتور آن وارد می کنید را ابتدا پردازش ، پس برای یک بازه زمانی خاص نگه داری کرده و مواردی که به جستجوی شما نزدیک است را نمایش میدهد . شاید دوست نداشته باشید کروم تاریخچه جستجوهای شما را ذخیره کند .

برای فعال سازی آن باید روی منوی اصلی کروم که در گوشه بالا و سمت راست مرورگر قرار دارد کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب نمایید .

حالا تب باز شده را کمی به سمت پایین اسکرول کرده تا به لینک Show advanced settings برسید . روی آن کلیک کنید تا تنظیمات پیشرفته نمایش داده شوند .

حالا گزینه Send a ‘Do Not Track’ request with your browsing traffic را فعال کنید .

 

7 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

3. پاک کردن کوکی به صورت خودکار

 

کوکی چیست ؟ کوکی تنظیماتی است که بعد از باز کردن یک صفحه از وب سایت در حافظه کامپیوتر شما در یک فایل متنی ذخیره می شود تا اگر در مراحل بعدی باز به آن سایت سر زدید و خواستید از اطلاعات قبلی استفاده کنید دیگر نیاز به وارد کردن آن اطلاعات نداشته باشید سایتهای بزرگ از طریق این قابلیت تبلیغات منطقه ای و خاص خودشان در قالب فایل های متنی و بنر برای کاربران به نمایش می گذارند . مثل آمازون و گوگل بعضی از کاربران دوست ندارند موتورهای جستجو رفتار و وبگردی آنها را ثبت و ضبط کنند ، مشکلی وجود ندارد و هر مرورگری این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با استفاده از یکسری از تنظیمات کوکیها را به صورت خودکار بعد از هر بار بستن مرورگر حذف کنید .

 

برای انجام اینکار بالای صفحه سمت راست به مسیر Chrome -> Settings -> Show advanced settings -> Privacy -> Content settings بروید .

سپس همانند تصویر زیر گزینه Keep local data only until you quit your browser را انتخاب کنید و بر روی کلید Done کلیک کنید .

 

8 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

4. استفاده از قابلیت Privacy Checkup

 

گوگل سابقه‌ی جستجوهای شما روی یوتیوب و ویدیوهایی را که تماشا کرده‌اید هم دارد. همانند سایر تنظیمات، امکان مدیریت این سوابق هم در بخش Activity Controls وجود دارد. می‌توانید روز و ساعت یک جستجو یا تماشای یک ویدیو را بازبینی کنید و حتی از گجتی که در آن زمان برای انجام این کار استفاده کرده‌اید مطلع شوید. در صورت لزوم قادر خواهید بود فهرست جستجوها یا ویدیوهایی که دیده‌اید را ویرایش کنید یا درست همانند روشی که برای وب و اپلیکیشن گفته شد تمام این سوابق را به‌صورت یکجا دور بریزید.

همچنین لازم به ذکر است که گوگل قابلیتی به نام Privacy Checkup برای بررسی تنظیمات مربوط به حفظ حریم خصوصی تدارک دیده که شما را گام‌به‌گام در مراحل مختلف بیشتری پیش می‌برد تا مطمئن شود با داده‌هایی که در اختیار گوگل قرار می‌دهید مشکلی نخواهید داشت. این قابلیت همچنین کمک خواهد کرد علاوه بر تنظیمات حریم خصوصی از به‌روز بودن تنظیمات امنیتی خود هم اطمینان حاصل کنید.

 

9 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

5. روشن یا خاموش کردن «Do Not Track (ردیابی نشود)»

 

هنگام مرور وب در دستگاه‌های Android یا رایانه‌‌هایتان، می‌توانید درخواستی را به وب‌سایت‌ها ارسال کنید تا داده‌های مرورتان را جمع‌آوری و ردیابی نکنند. این قابلیت به‌طور پیش‌فرض خاموش است.

 

باوجوداین، اتفاقی که برای داده‌هایتان می‌افتد بستگی به نحوه پاسخگویی وب‌سایت به این درخواست دارد. وب‌سایت‌های زیادی همچنان داده‌های مرورتان را جمع‌آوری و استفاده می‌کنند تا امنیت را بهبود ببخشند، محتوا، سرویس‌ها، آگهی‌ها و توصیه‌هایی درباره وب‌سایت‌هایشان ارائه دهند و آمار گزارش تولید کنند.

 

Chrome در مورد اینکه کدام وب‌سایت‌ها و سرویس‌های وب درخواست‌های «ردیابی نشود» را رعایت می‌کنند و وب‌سایت‌ها چگونه این درخواست‌ها را تفسیر می‌کنند، جزئیاتی ارائه نمی‌کند.

در رایانه، Chrome را باز کنید؛
در بالا چپ، روی «بیشتر» بیشتر و سپس تنظیمات کلیک کنید؛
Chrome -> Settings -> Show advanced settings
در پایین، روی نمایش تنظیمات پیشرفته کلیک کنید؛
در بخش «حریم خصوصی»، کادر ارسال درخواست «ردیابی نشود» با ترافیک مرور را علامت بزنید یا علامت آن را بردارید.
Send a ‘Do Not Track’ request …

 

10 5 راه برای حفاظت از حریم خصوصی شما در گوگل کروم

 

در صورت بروز مشکل شما مخاطبان عزیز می توانید در تمامی ساعت شبانه روز و حتی ایام تعطیل با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و مشکلات نرم افزاری خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما قادر خواهند بود تا از راه دور و در کمترین زمان ممکن مشکلات نرم افزاری شما را رفع نمایند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


حذف کردن کلمات و تاریخچه موارد جستجو شده در تلگرام Telegram
فعال کردن “Hybrid Sleep” و کاربرد آن در ویندوز 10
روش دانلود فایل appx از فروشگاه ویندوز 10
ارسال پیامک از طریق کورتانا (کامپیوتر) در ویندوز 10
اسکن اسناد در اندروید و تبدیل آنها به فایل PDF
ترفند بستن تمامی برنامه های هنگ کرده